Ali Altay’ın Devr-i Daim Rüzgarı Devam Ediyor

Fırıldak Adam klibi sizlerle…

 

Ali Altay’ın 16 Mart 2018’de Kınay Production etiketiyle yayınlanan “Devr-i Daim” albümünde, düzenlemeleri Ali Altay Bülent Ünal imzası taşıyan 13 esere yer verildi.

Albümde Aşık Veysel, Aşık Mahzuni, Aşık Daimi, Ali Kızıltuğ, Hacı Taşan, Seyid Nesimi, Pir Sultan Abdal ve Aşık Sinem Bacı eserleri yer almakta.

Devr-i Daim’in dikkat çeken şarkılarından olan“Fırıldak Adam” adlı parçasının video klibi 29 Mayıs Salı günü 14.00’de Netd Müzik ‘te sevenleriyle buluşuyor!

Söz ve müziği halk ozanı Mahzuni Şerif’e ait olan Fırıldak Adam’ın mix ve mastering çalışmaları Erim Arkman’ın dokunuşları ile son halini aldı.

1200 yıllık tarihi dokusuyla Galata Nola klibe ev sahipliği yaparken yine klibin dış çekimleri Galata ve Karaköy’de eğlenceli sahnelere tanıklık etti.

Klipte dostlarının eşlik ettiği Ali Altay’a, performans bölümünde de sahnesini paylaştığı orkestra arkadaşları katıldı.

Her saniyesi ile eğlenceli ve mizahi bir klip ortaya çıkarken klibin yönetmen koltuğundaAli Altay’ı görüyoruz. Klibin görüntü yönetmenliğinde ise Cihat Yeşilyurt karşımıza çıkmakta.

 

Ali Altay

 

Ali Altay müzik yaşantısına 9 yaşında ilkokul öğretmeninin keşfiyle merhaba dedi. Henüz 5. sınıfta iken çigan orkestrasında vurmalı çalgılarla gruba eşlik ediyordu. Kendisinden yaşca hayli büyük olan müzisyenlerin arasında, usta-çırak ilişkisiyle müziği öğrenmeye çalışıp sahne terbiyesi aldı. 13 yaşına geldiğinde sesini kullanmasıyla da dikkatleri üzerine çekti ve artık davul çalıp, şarkı söylüyordu. Bu arada birçok sanatçıya gerek davulcu gerek back vocal kimliği ile eşlik etti.

20 yaşında askere gitmesiyle kendisine yine müzisyenlik görevi verildi. Askerlik dönüşü bir süre ustalarından öğrendiklerini Mersin Silifke Belediyesi kültür müdürlüğünde minik öğrencileri ile paylaştı. Bu süreçten sonra benimsediği, yapmak istediği müzik için kendi grubunu kurup solist olarak yoluna devam etti.Müziği ve yorumuyla daha büyük kitlelere ulaşmak isteği ile 1999’da İstanbul’a geldi.

İstanbul’da devam ettiği müzik kariyerine 4 albüm,3 single çalışması ve 3 de karma albümde yer alarak imza attı.

Sahne performansı ile dikkat çeken Ali Altay yurtiçi ve yurtdışında en çok konser yapan sanatçılar arasında…

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir