Gece Gündüz Tüm Etkinlikler

Ayşen Biten’den yeni klip : Yağmur Damlası Gibi…

0 51

Haziran ayında 14 türküden oluşan Ahenk Müzik etiketli ilk albümü ‘Pinhan’ ile müzik dünyasına giriş yapan Ayşen Biten, Açıl Ey Ömrümün Varı’ndan sonra, albümden bir başka eser ‘Yağmur Damlası Gibi’ adlı Karadeniz türküsünü kliplendirdi.

Klip, kısa sürede YouTube netd müzik kanalı üzerinden 270 bin kişi tarafından izlendi.

ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliğini bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisans yapan Ayşen Biten, yolun başında olmasına rağmen yeteneği ve dinleyenlerin içini ısıtan sesiyle müzik dünyasına oldukça iddialı bir giriş yaptı.

Biten, bu albümdeki müzik yolculuğunu kendi cümleleriyle şu şekilde ifade ediyor;

“Silifke’nin Bad-ı Sabah’ında Endülüs İspanya’sının Flamenko’su ve Güney Amerika kıtasının Latin dokunuşları var bu albümde. Amasya’dan semahı alıp, dünyanın her köşesinde ilgi duyulan rock müziğe bir yolculuk var. Sanki Viyana’da lirik bir piyano sonatının kucakladığı kemençe ile bir Karadeniz hüznü var. Arpla klasik kemençenin buluştuğu Aksaray türküsünde Parthenon tapınağındaki tanrılara öfke var. En çok da Anadolu’nun her yerinden gönlümüze akmış seslerin dünya müziğiyle kucaklaşması var…”

Biten, ilk albümü Pinhan ile bu kucaklaşmanın sırlarını kulağınıza fısıldıyor…

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Dijital ve Etkinlik Ajansı
bi haftada
bi yetenek