İlk EP çalışması Canan ile dinleyicilerin beğenisini kazanan Can Leman, yeni teklisini Çimen’s Yapım etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu: “Sev Beni”…

Canlı performans olarak kaydedilen kayıdın klibi, Çimen’s Yapım YouTube kanalında yerini aldı. Leman’a kayıtta davulda Vincent Golly olmak üzere yine birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları eşlik etti; akustik gitarda Nils Bölting, elektrroda Tobias Müller ve saksafonda Oliver Helmert yer aldı.

Rosenhof Osnabrück’de çekilen klibin yönetmenliğini Mario Saldaña üstlendi. Josha Pankoke tarafından yapılan kaydın mix ve masteringini Pascal Thüring tarafından yapıldı.

 

Almanya’nın Duisburg kentinde dünyaya gelen ve müziğe olan ilgi ve yeteneği henüz 2 yaşındayken tencere ve tavalarla ritim tutmasıyla ortaya çıkan Leman’ın küçük yaşlarda dans etmeye ve şarkı söylemeye dair yeteneği fark edildi ve müzik eğitimine küçük yaşlarda başlaması da kariyeri açısından dönüm noktalarından biri oldu.

Almanya’daki müzik eğitimi vurmalı çalgılarla başlayan Leman, çaldığı enstrümanlara piyano, bağlama ve gitarı da ekleyerek müzik anlayışını zengin ve renkli kılmayı hedefledi, yalnızca enstrüman icrasıyla yetinmeyen Leman, kendini dans, beste ve kompozisyon dallarında da geliştirerek ilk sahne tecrübelerini 6 yaşındayken Türkçe şarkılar seslendiren bir çocuk korosu içerisinde dikkat çeken performansı ile kazandı. İlerleyen yıllarda şarkılarını, Almanya’nın gözde arenaları arasında yer alan Köln Arena gibi görkemli bir salonda seslendiren Leman, yine aynı yıllarda klasik piyano performanslarıyla zengin müzik anlayışının ilk ipuçlarını verdi. Yaşar Kemal’in “İnce Memed” romanından esinlenerek 1997 yılında ilk bestesini yapan Leman, İngilizce, Almanca ve Türkçe olmak üzere birçok eser besteleyerek dinleyicisiyle buluşturdu.

Bir dönem solistliğini yaptığı “Catch A Bear” grubunun 2017 yılında yayımlanan albümündeki 11 şarkıda hem yorumcu hem de bestekar olarak yer alarak İngilizce ve Almanca şarkılar seslendirdi.

2019 yılıyla birlikte İstanbul’da usta müzisyen Cavit Murtezaoğlu’nun CM Ses Atölyesi’nde ses yapım eğitimine başlayan Leman’nın artık bir ayağı da İstanbul’da.

Sev Beni, tüm dijital platformlarda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir