İlk albümü ‘Nazlı Nazlı’yı dinleyicilerle buluşturan Özbek sanatçı Nişana ile tanışın!

Halen yeni yapımları dinleyicilerle buluşturmaya devam eden yılların başarılı müzik firması Elenor Müzik‘ten yeni bir isim, Nişana!

Özbekistan Buhara‘ da doğan Nişana, küçük yaşlardan beri şarkı söyleme tutkusu içinde oldu.Bu tutkusunu 2000 yılında konservatuarı kazanarak ilerleten Nişana, ilerleyen zamanlarda profesyonel müzik eğitimi hayatına başladı ve 2004 yılında şan ve gitar eğitimini bitirerek iyi bir derece ile konservatuardan mezun oldu. Bu arada konserler ve davetlerde şarkı söyleyerek müzik hayatını sürdüren Nişana, tatil için geldiği Türkiye’yi çok beğenerek 2006 yılında Antalya’ya yerleşti. 

Türkiye’de de çok sevilen Nişana, konserler vermeye devam etti ve Elenor Müzik ; Muhteşem Candan & Kaan Candan yapımcılığında ilk albümünü dinleyiciyle buluşturdu : ‘Nazlı Nazlı‘…

11 eserden oluşan albümünde aranjör Nurullah Çaçan ile çalışan Nişana, kendi söz ve bestelerinin de olduğu albümde Kerem Ökten ve Fecri Ebcioğlu gibi ünlü söz yazarı ve bestekarların da eserlerini seslendirdi.

Dünyaca tanınmış sanatçı Whitney Houston‘ın seslendirdiği “I Will Always Love You” isimli şarkıyı da albümünde seslendiren Nişana‘nın ‘Nazlı Nazlı‘ albümü, tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir