Gece Gündüz Tüm Etkinlikler

Kuşadası Festivali 2. Altın Güvercin Müzik Yarışması, yıllar sonra dijital platformlarda!

0 356

Ali Rıza Türker’in Türker Prodüksiyon‘unun ilk olarak 1986 yılında hazırladığı ve ülkemizde pop müzik alanında yapılan ilk ve tek beste yarışması özelliğini taşıyan Altın Güvercin Müzik Yarışması, pek çok sevilen sanatçının ilk olarak sesini duyurmaya çalıştığı önemli platformlardan biri olmuştu.

Bununla birlikte bazı yıllar bu yarışmada yer alan şarkıların kasetleri de dinleyicilerle buluşmuştu. 1986 ve 1987 yıllarındaki yarışmalar dönemin başarılı müzik firması Sembol Plak etiketiyle dinleyicilerle buluşmuştu.

Şimdi ise 1987 yılında çıkan 2. Altın Güvercin Müzik Yarışması şarkılarının yer aldığı kaset, yıllar sonra yine Sembol Plak etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı. 1987 yılı yarışmacılarında kimler yoktu ki…

Öncelikle; o yılın birincisi ve o dönem Sezen Aksu’nun vokalisti olan ve rahmetli Harun Kolçak ile düeti ‘Yeniden‘ ile o yılın birincisi olan Aşkın Nur Yengi, o dönem Sertab Altın olan Sertab Erener, 1986’da Klips ve Onlar grubunun ‘Onlar‘ı olan ve ‘Halley‘ şarkısını Eurovision’da seslendiren Sevingül Bahadır ile Candan Erçetin, o dönem Seden Kutlubay olan Seden Gürel o yılın ilk göze çarpan isimleri…

Bununla birlikte Jale, Ayşegül Aldinç, Arzu Ece, Emel Müftüoğlu, Erdal Çelik, Oya-Bora, Füsun Önal, Ali Rıza Binboğa, Ömer Aysan, Rüya Ersavcı, Jeyan Erpi, Cihan Okan, Aysun Kocatepe, Halis Bütünley, Talip & Metin ve Grup Senkron‘un yer aldığı bu arşivlik albümü kaçırmayın!

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Dijital ve Etkinlik Ajansı
bi haftada
bi yetenek