• Mert Erşahin’in ilk albümü Akustikadam’ın ikinci klip şarkısı

“Aşık Olmayız Korkma” yayında !

 

Adını, Balat’ta kendi ahşap atölyesinde verdiği konser performanslarıyla duyuran Mert Erşahin’in, “Aşık Olmayız Korkma” şarkısının klibi 23 Mayıs itibariyle Netd üzerinden yayına girdi. Sözü ve müziği Mert Erşahin’e ait olan bu şarkının klibinin senaryosu ve yönetmenliği yine sanatçının kendisine ait.

 

Kalbi ile beyni arasında kalan bir adamın hikayesinin metaforlar üzerinden mizahi bir dille anlatıldığı klibin çekimleri 21 saat sürdü. Klibin tamamı Mert Erşahin’in doğup büyüdüğü Balat’ın en renkli ve bilinen sokaklarında çekildi.

 

Klibin görüntü yönetmenliğini Mikail Kaymaz üstlenirken, sanat yönetmenliğini Melek Tüfekçiler yaptı. Ayrıca, çekim ekibinde yer alanlar ve klipte oynayanlar Mert Erşahin’in yakın çevresinden oluşurken, klip boyunca çayıyla, kahkasıyla Balat halkı da onu yalnız bırakmadı.

 

Klipteki kalp ve beyini temsil eden kese kağıtlarının altındaki gerçek kafalar Reşat Can ve Metin Kalender’in yanı sıra; çiçekçi kız Tuğçe Pehlivanlı ve esas kız Seray Atsız Güreşçi oyuncular arasındaydı.

 

Klipten sonraki ilk konser, sanatçının göz bebeği mekanında.

Sanatçının hem albümde yer alan hem de sevilen diğer şarkılarını seslendireceği konser, arka arkaya 30-31 Mayıs tarihlerinde Balat’ta Atölye Kafası’nda gerçekleşecek.

 

Mert Erşahin Hakkında

1987 yılında İstanbul’da doğan Mert Erşahin, Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümünden mezun oldu. Çeşitli reklam ajanslarında metin yazarlığı yaptıktan sonra; bir süre sinema sektöründe çalıştı.  2013 yılında severek çalıştığı bu dünyayı geride bırakıp, müziğe daha fazla zaman ayırabilmek adına, dede ve babadan miras aldığı ahşap atölyesini revize etti ve Atölye Kafası’nı kurdu. Bu atölyeye kurmuş olduğu sahnede 2016 yılından beri düzenli olarak verdiği konserler ile dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir