Murathan Mungan’dan yeni bir proje albüm : 2020 Model…

Yıllar içinde pek çok projede yer alan ve Söz Vermiş Şarkılar proje albümüyle hala klasikler arasında olan Murathan Mungan, yeni bir proje albümünü dinleyicilerle buluşturuyor: “2020 Model”,

Albümdeki eserlerin çoğu Mungan’ın bu albüm için özel olarak yazdığı sözlerden yapılmış yepyeni şarkılardan oluşuyor. Pasaj-Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan albümde 26 sanatçı/topluluk ve şarkı yer alıyor.

Tamamı kendisinin yazdığı sözlerden oluşan üç albümün sahibi Murathan Mungan’ın, yine farklı şarkıcı ve toplulukların seslendirdiği 2004 yılında çıkan “Söz Vermiş Şarkılar” ve 2006 yılında yayınlanan Müslüm Gürses’in “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı albümlerden sonra, hazırlığı bir yıldan fazla süren “2020 Model” çift CD, 4 LP olarak tasarlandı ve albüm, Kehribar Sarı ile Gri Pembe olmak üzere iki kısımdan oluşuyor.

Kehribar Sarı kısmında;

Nazan Öncel, Mehmet Erdem, Jehan Barbur, Zuhal Olcay, Çamur, Gaye Su Akyol, Can Algeç, Nükhet Duru, Çağatay Akman, Bora Duran, Six Pack, Nuri Harun Ateş, Sema Moritz yer alırken,

Gri Pembe kısmında ise;

Hande Mehan, Ozan Anlaş, Zeynep Casalini, Teoman, Şebnem Ferah, Koray Candemir, Kalben, Batu Akdeniz, Cem Adrian, Derya Köroğlu, (iki düet) Aylin Aslım & Ah! Kosmos ve Jabbar & Deeperise’in yanı sıra Ozbi, Mungan eşliğinde yer alıyor.

2020 Model, tüm müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir