İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencilerinin kurduğu ve kendi deyimleriyle “deneme alanı” olarak tanımladıkları tiyatro Faal An, ilk oyunu “Çatı”yı geçtiğmiz ay tiyatroseverlerle buluşturdu ve oyun seyircilerin büyük ilgisini gördü; ilk temsilin biletleri günler öncesinden tükendi.

Tüm ekibiyle İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri ve mezunlarından oluşan “Çatı”, “dışarının” acımasız dünyasına uyum sağlayamamış ve ‘onlardan’ kaçarken sığındığı köşeye sıkışıp kalmış beş gencin hikayesini anlatıyor.

Görkem Şarkan’ın yazıp, Süleyman Kara’nın yönettiği “Çatı”nın başrolünde Sibel Kasapoğlu yer alıyor. Kasapoğlu’nun yanı sıra Berk Çanakoğlu, Doğaç Gözüdeli, Doğukan Töngel ve Mehmet Taşyürek de Çatı’nın oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

Yardımcı yönetmenliğini Harun Timur, proje asistanlığını Hande Tekin’in üstlendiği oyunun ışık tasarımı, Eren Çiğdem’e ait. Oyunun fotoğraf ve videoart çalışması ise Doğan Şahin ile Meltem Satıloğlu imzası taşıyor.

Sahnede “genç ifade biçimleri” üretmeyi amaçlayan Faal An’ın ilk oyunu “Çatı” bu akşam 20:00’da ikincikat’ta tiyatroseverlerle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir