– HAN SOLO: Bir Star Wars Hikayesi –

   Dünyanın en iyisi olmaya karar veren genç Han Solo, kaçakçılık için toplanan bir ekibin üyesi oluyor ve hayat boyu yanında olacak olan yardımcı pilotu Chewbacca ile güçlerini birleştiriyor. Yıllarca dostluğunu sürdüreceği Lando Calrissian ve Qi’ra da bu macerada Han Solo’ya eşlik ediyor…

 

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke

Tür: Bilimkurgu, Fantastik

Ülke: ABD

 

 

 

Fragmanı izlemek için tıklayınız.

 

– PETER PAN VE TİNKER BELL: Sihirli Dünya –

Peter Pan ve arkadaşları gizli adada mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Adanın huzuru için Peter Pan ve arkadaşlarının gizli adayı ve sihirli kitabı korumalıdır. Fakat Kaptan Kanca ve korsanları bir süredir peşinde oldukları Peter Pan ve arkadaşlarını güçlerini kötüye kullanarak ele geçirir. Gizli ada ve sihirli kitap artık tehlike altındadır. Tinker Bell ve arkadaşları Peter Pan ve sihirli kitabı   kurtarıp adanın güvenliğini sağlayabilecek midir?

Yönetmen: Chandrasekaran G.

Oyuncular: Michelle Molineux, Sarah Natochenny, Michelle Creber

Tür: Anismasyon

Ülke: ABD

Fragmanı izlemek için tıklayınız.

 

– KÜÇÜK CADI –

Die kleine Hexe, küçük bir cadıdır. Onun yeteneklerini iyi kullanabilen müthiş bir cadı olması için fedakarlık yapması gerekir. Küçük cadının en büyük isteği büyük festivalde dans edebilmektir. Ancak gelecek sene gerçekleşecek olan festivale girebilmesi için sınava girmesi ve kitapta yer alan bütün büyüler üzerinde ustalaşması gerekir. Küçük cadı hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlar. Ama kötü kalpli cadı Rumpumpel küçük cadının hedefine ulaşmasını engellemek için her türlü yolu dener. Küçük cadı kitaptaki tüm büyüleri ezberleyip hayalini kurduğu festivale katılmaya   başarabilecek midir?

Yönetmen: Micheal Schaerer

Oyuncular: Karolina Herfurth, Suzanne von Borsody, Momo Bejer

Tür: Macera, Fanstastik

Ülke: Almanya

Fragmanı izlemek için tıklayınız.

 AZRAİLLE DANS –

Niyazi hayatını hırsızlık yaparak sürdürür. Kardeşi Hasan ve annesi Gülizar ile birlikte küçük bir Ege kasabasında yaşayan Niyazi bir yandan da klasik araba ile sünnet düğünlerinde çocuk gezdirir. Kardeşi ise zamanını kumar oynayarak ve sevgilisi Gözde’yi mutlu etmeye çalışarak geçirir. Bir gece beklemedik bir anda Azrail’in gelişi Niyazi’nin hayatını tamamen değiştirir. Canını almaya gelen Azrail’i ikna ederek onunla tavla oynayan Niyazi, oyunu kazanarak ölümünü bir hafta uzatmayı başarır. Niyazi’nin önünde kısa bir süre vardır ve ölmeden önce hayata bir iz bırakmak ister. Bu sırada Azrail ile Gülizar arasında beklenmedik bir aşk başlar.

Yönetmen: Sinan Uzun

Oyuncular: Sinan Bengier, Tuğba Özay, Yüksel Ünal…

Tür: Komedi

                                                           Ülke: Türkiye

Fragmanı izlemek için tıklayınız.

– YOL KENARI –

   

Kasaba açıklanamayan ölümler ve gizemli doğa olaylarının etkisi altındadır. Kasaba yerlisi yaşananlara anlam vermeye çalışırken, genç bir adamın kasabaya çalışmaya gelmesi durumları daha da karıştırır. Kasabanın kahvesinde çalışan genç adamın sırtında gördükleri bir leke tüm kasaba halkının ayağa kalkmasına neden olur. Adam hakkında çıkan dedikodular hızlıca yayılır ve herkes onun Mehdi olduğuna inanmaya başlar. Tayfun Pirselimoglu’nun senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği “Yol Kenarı” filminin oyuncu kadrosunda Ercan Kesal, Tansu Biçer, Nalan Kuruçim, Taner Birsel, Rıza Akın, Haydar Şişman, İsrafil Köse gibi isimler yer alıyor.

Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu

Oyuncular: Ercan Kesal, Tansu Biçer, Nalan Kuruçim…

Tür: Dram, Gerilim

Ülke: Türkiye

Fragmanı izlemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir